چرا برندسازی نام تجاری مهم است؟

zahraxv200@gmail.com ۱۴۰۳/۰۲/۱۱
چرا برندسازی نام تجاری مهم است؟

یک نام تجاری قوی برای رشد و نگهداری کسب‌و‌کار در بازار بسیار رقابتی امروز بسیار مهم است. ایجاد یک برند مستحکم برای متمایز کردن کسب‌و‌کار شما از دیگران ضروری است. برندسازی تمام عناصر قابل مشاهده برند شما، از جمله لوگو و ارزش‌های شما را در بر می‌گیرد و در ایجاد یک تصویر ثابت و قابل تشخیص برای مشتریان شما بسیار مهم است. برندسازی موفق یک ابزار بازاریابی است که بیش از یک لوگو را شامل می‌شود و نیاز به استفاده از عناصر مختلف برای ایجاد برندسازی منسجم دارد. طراحی بسته‌بندی سفارشی امکانی عالی برای شروع در ایجاد یک داستان برند ثابت و قوی است. ثبات در برندسازی کلیدی است و تغییر مداوم سبک ها و رنگ‌ها می‌تواند مشتریان را سردرگم کند و تشخیص برند شما را برای آنها دشوار کند.

 

شخصیت یک شرکت

همانطور که قبلا ذکر شد، طبق تعریف، برندسازی تمام عناصر قابل مشاهده برند شما است، اما عمیق‌تر از آن است. برندسازی شخصیت شرکت شماست. ارزش‌های کسب و کار شما را مشخص می‌کند و تصویری را که مشتریان می‌بینند شکل می‌دهد. این شامل همه چیزهایی است که شرکت شما هست و انجام می‌دهد، بنابراین یک هویت برند قوی برای متمایز شدن از رقبا بسیار مهم است. اما متمایز شدن از بقیه رقبا تنها کاری نیست که برندسازی برای شرکت شما انجام می دهد.

برندسازی “چهره” شرکت شماست. هنگامی که مصرف کنندگان لوگوی شما را می‌بینند، نباید فقط یک طراحی سرد و چیدمان رنگ‌ها باشد، بلکه چیزی عمیق‌تر است. اگرچه لوگوی شما تنها بخشی از برندسازی شماست، اما همچنان بخش مهمی از پازل است. هنگامی که مشتریان لوگوی شما را می بینند، باید بلافاصله بتوانند آن را تشخیص دهند و با شرکت شما ارتباط برقرار کنند.

اعتبار و اعتماد ایجاد می‌کند

مرتبط کردن یک لوگو با شرکت شما فقط به معنای به یاد ماندنی بودن برای مشتریان بالقوه نیست، بلکه به اعتبار آن نیز می‌افزاید. اگر با موفقیت برندسازی قوی ایجاد کرده‌اید، مشتریان باید به طور خودکار با دیدن لوگوی شما کیفیت محصولات شرکت شما را بدانند. برندسازی باعث ایجاد اعتماد در مصرف‌کنندگانی می‌شود که می‌دانند محصولی با کیفیت از کسب و کار شما خریداری می‌کنند.

 

به تبلیغات کمک می‌کند

برندسازی همچنین الگویی برای تبلیغات آتی محصول و کسب و کار شما فراهم می کند و برنامه‌ریزی را ساده‌تر می‌کند. ایجاد نام تجاری مستحکم شما را به ابزارهای مورد نیاز برای جذب مشتریان بالقوه از طریق تبلیغات، چه از طریق چاپ، چه آنلاین یا تبلیغات YouTube مجهز می‌کند. برندسازی نیز مانند “چهره” شرکت شما، هدف یا قلب شرکت شما را مشخص می کند.

مشتریان جدید ایجاد می‌کند

در نهایت، برندسازی مستحکم مشتریان بیشتری را به همراه خواهد داشت. بله، یک محصول خوب باعث فروش می‌شود، اما برندسازی قوی باعث ایجاد ارتباط با مشتریان شما می‌شود. شرکتی با چهره، اعتبار و ماموریت خوب همیشه مشتریان بیشتری را جذب می‌کند که از دیدگاه شما حمایت می‌کنند. وقتی این مشتریان نسبت به برند شما و پیام آن احساس تعلق و وفاداری کنند، طبیعتاً مدافع کسب و کار شما می‌شوند و حتی مشتریان بیشتری را جذب می کنند.

هشت عنصر برای برندسازی ثابت

اکنون، با در نظر گرفتن اهمیت برندسازی، ممکن است مشتاق باشید که یاد بگیرید چگونه برند خود را از طریق بسته بندی تقویت کنید. با این حال، یک چیز دیگر باید قبل از رسیدن به آن پوشش داده شود. عناصر برند است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

نام: نام برند شما چیزی است که مشتریان شما را با آن می‌شناسند. همه ما می‌توانیم قبول کنیم که اولین برداشت مهم است و نام برند شما به عنوان اولین برداشت شما برای مشتریان عمل می‌کند، بنابراین این عنصر را با دقت در نظر بگیرید. یک نام تجاری عالی می تواند تاثیر قابل توجهی بر برند و بسته بندی برند شما داشته باشد.

لوگو : مهمترین عنصر بعدی لوگو است، لوگوی شما علامت تجاری بصری شرکت شما است و باید به اندازه نام تجاری شما یا بیشتر قابل تشخیص باشد. یا حتی بهتر، در نظر داشته باشید که یک علامت کلمه ایجاد کنید که در آن لوگو و نام تجاری خود را به طرز ماهرانه ای ترکیب کنید، مانند Google .

رنگ: روانشناسی زیادی پشت رنگ وجود دارد، اما برای سادگی، رنگ های مختلف معنای متفاوتی دارند.  در چشم مصرف‌کننده، دیدن رنگ‌های خاص نیز احساسات مختلفی را بر می‌انگیزد. بنابراین، به عنوان یک کسب و کار، این شما هستید که تصمیم می‌گیرید چه ترکیب رنگی با برند شما و پیامی که می‌خواهید منتقل کنید، مناسب‌تر باشد.

 

شعار: شعار عبارتی به یاد ماندنی و جذاب است که شخصیت و لحن برند شما را نشان می‌دهد. اگر برندی جدی دارید، شعار احمقانه نمی خواهید. شعار شما باید در طول تکامل برند شما دوام بیاورد، اما می‌تواند و باید در طول زمان تغییر کند تا ارزش‌های شما را بهتر منعکس کند و تصویر شما را تازه کند. با این حال، با تغییرات سالانه زیاده روی نکنید، زیرا می تواند مشتریان را گیج کند.

تصویر: هر تصویری که برای تبلیغات، بازاریابی یا ارسال شده در وب‌سایت شما استفاده می‌شود باید ثابت و با کیفیت مشابه باشد. سبک‌های ویرایش تصویر و فیلترهای برند باید در کل یکسان باشند.

شکل: شکل بیشتر در بسته بندی و محصول نقش دارد. متمایز کردن خود با طراحی بسته بندی یا شکل محصول غیرعمومی راهی عالی برای متمایز کردن خود از رقبا است.

 

گرافیک: گرافیک ها جدا از لوگو هستند اما تا حدودی شبیه هستند. گرافیک از همان پالت رنگی یا مدل طراحی جنبه های خاصی در لوگوی اصلی شما استفاده می کند.

تایپوگرافی: عنصر نهایی تایپوگرافی است. تایپوگرافی نیز نقش مهمی در برندسازی دارد. اطمینان حاصل کنید که نوع مورد استفاده شما با سبک لوگو و سایر جنبه های هویت برند شما مطابقت دارد.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.